Την Τετάρτη 27 Απριλίου 2022 και ώρα 18:00, θα πραγματοποιηθεί η 5η τακτική συνεδρίαση του Δ.Σ. Χαλανδρίου. Δεν υπάρχει κάποιο θέμα το οποίο να υπεκφεύγει του νορμάλ οπότε αναμένεται μια ήρεμη και σύντομη συνεδρίαση, εκτός σοβαρού απροόπτου.
Τα θέματα της ημερήσιας διάταξης είναι:
- Έγκριση υλοποίησης του δημοτικού προγράμματος «Αθλητική Κατασκήνωση 2022»
- Αποζημίωση του Δήμου Χαλανδρίου, από τους ιδιοκτήτες του ακινήτου με ΚΑΕΚ 051470827001
στο Ο.Τ. 609 επί των οδών Άλσους & Ιθώμης του Δήμου Χαλανδρίου, λόγω προσκύρωσης εδαφικού τμήματος ιδιοκτησίας Δήμου Χαλανδρίου (ΚΑΕΚ 05147ΕΚ00314). - Άρση και ολική επανεπιβολή απαλλοτρίωσης – δέσμευσης για Χώρο Παιδικού Σταθμού, ακινήτου που βρίσκεται στο Ο.Τ. 337 επί των οδών Κόδρου και Τοπάζη του Δήμου Χαλανδρίου, φερόμενων ιδιοκτητών Χαράλαμπου και Παναγιώτη Ζεπίδη, σε συμμόρφωση με την 19875/2010 απόφαση του Διοικητικού Πρωτοδικείου Αθηνών (Τμήμα 19ο Τριμελές).
- Έγκριση μετατόπισης της θέσεως αναπηρικού περιπτέρου.
- Παραχώρηση χρήσης κοινόχρηστου χώρου για την τοποθέτηση τραπεζοκαθισμάτων της επιχείρησης με την επωνυμία «Π. ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ – Α. ΔΗΜΑΣ ΟΕ».
- Άδεια κοπής επικίνδυνων δένδρων
Η συνεδρίαση θα πραγματοποιηθεί μέσω τηλεδιάσκεψης.